Україна уклала перший контракт на поставку вакцини від коронавірусу з китайською компанією Sinovac Biotech. На сьогодні відомі можливі терміни поставки, закупівельна ціна і умови зберігання.

Про це йдеться в повідомленні на сайті президента України,– пише РБК-Україна.

Скільки вакцини закуплять

За контрактом з виробником Україна закупить 1 913 316 доз вакцини від COVID-19. Відповідно, цієї кількості має вистачити для курсу вакцинації понад 950 тисяч українців.

Поставки будуть здійснюватися окремо від механізму COVAX, за яким Україні гарантовано 8 млн доз вакцини безкоштовно для вакцинації 4 млн осіб.

Ціна

Договір підписано з українським фармацевтичним підприємством АТ “Лекхім”, який є уповноваженим представником Sinovac Biotech. Закупівельна ціна складе 504 гривні за одну дозу.

При цьому вакцинація буде абсолютно безкоштовної. Китайською вакциною будуть прищеплювати українців з груп ризику і тих, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією.

Коли вакцина буде в Україні

Перша партія в кількості 700 000 доз надійде протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї, США, Британії, ЄС або компетентними органами інших країн. Іншими словами, на сьогодні вакцина Sinovac Biotech ще є кандидатом, яка завершує клінічні випробування.

Проте вже в січні 2021 року вакцина може отримати необхідний дозвіл. У лютому її подадуть на перекваліфікацію до Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Результати випробувань

Клінічні випробування в різних країнах, за результатами проміжних даних, показали ефективність препарату до 97%.

Зокрема, III фаза клінічних випробувань була проведена в Індонезії (1600 пацієнтів, ефективність 97%) і Туреччині (1325 пацієнтів, ефективність 91%). Завершується III фаза клінічних випробувань в Бразилії, проміжні результати очікуються 7 січня 2021.

Умови зберігання

Вакцина Sinovac Biotech (CoronaVac) є інактивованою вакциною, яка випускається в шприці і зберігається при температурі від +2 до +8 за Цельсієм.

Коли вакцинація розпочнеться в Україні

Президент Володимир Зеленський вже заявив, що масштабна вакцинація від COVID почнеться в короткі терміни.

“Головне, що ми провели дуже активну кількамісячну переговорну роботу і отримали конкретний результат. У короткий термін почнемо масштабну державну програму вакцинації”, – зауважив Зеленський.

Читайте також: Став відомий графік збору небезпечних відходів у Хмельницькому у січні

583

18 thoughts on “Ціна, терміни та умови зберігання: що відомо про вакцину для України”

  1. Many thanks a lot on your marvelous posting!
    People quite savored reading to do, you are a
    fantastic author. My goal is always to make certain to bookmark your website and will ordinarily come
    back from now on. I want to inspire one to retain your superb posts, possess a
    good morning!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *