За тиждень на мешканців і гостей Кам’янця-Подільського  чекає Міжнародний військово-історичний фестиваль Ruthenica Medievalis.

Як інформують у міській раді, протягом 26 по 30 серпня глядачі зможуть відчути атмосферу Кам’янця 1398 року.

Кам’янчан та туристів розважатимуть  озброєними походами з відтворенням боїв, лицарським турніром,  середньовічним табором,  середньовічними танцями та іграми.

У дворі Старого замку буде розміщено шатровий табір, де буде відтворюватися військово-польовий побут кінця 14 ст.

Ruthenica Medievalis це третій захід формату жива історія (living history) періоду кінця 14 століття – початку 15 століття. В цьому році реконструктори обрали 1398 рік. В цей час Галицька земля і Волинь є частиною королівства Польщі. Там жили русини, але землі управлялися короною польською.

Інша частина України і Білорусі були в підпорядкуванні Великого князівства литовського на чолі з Вітовтом. Часи для цих земель були напружені і відбувалися постійні конфлікти з Орденом. А в Орді іде громадянська війна. У той час татари ділилися на союзників Вітовта і тих, хто підпорядковувалися ставці хана Тамерлана. Останні займалися набігами на Русь, і від них доводилося постійно оборонятися. 1398 рік – це рік коли в Камʼянці-Подільському володарює пан Спитко з Мельштина. Він почав збирати військо, щоб наступного року привести його під Київ та обʼєднатися з іншою частиною війська Вітовта і рушити на велику битву під Ворсклою.

А перед цим всі, хто відвідає з дипломатичною місією Кам’янець, влаштовували військові навчання. Дворяни могли проводити час в своїх розвагах, приділяти час вихвалянням, залицяннями до шляхетних дам та військовим вправам на турнірах. А прості солдати, щоб вони не займалися розбоєм, були зайняті муштрою, інструктажем і військовим навчанням та тренуванням.

Ruthenica 2020 буде присвячена саме таким середньовічним військовим навчанням. Буде акцент на сюжетні військово-піхотні польові ігрища. Будемо йти і до Польської, і Руської брами, де буде відіграно сценарії оборонних боїв з повільним відступом до замку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Красу Хмельниччини показали у відомому тревел-шоу

1009

3 thoughts on “На Хмельниччині планують провести військово-історичний фестиваль”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *