Факт масової загибелі риби на Дністровському водосховищі зафіксувала Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області ще 23 жовтня.

Інспектори виявили мертвого окуня у прибережній смузі Дністра поблизу села Рудківці, що у Новоушицькому районі, та в межах Сокирянського району Чернівеччини.

Працівники ДЕІ відібрали проби води для проведення детального аналізу, а уражені екземпляри риб направили на дослідження Інституту рибного господарства НААН України, – повідомляє ХМ-Інсайд.

Результати досліджень, як повідомляє пресслужба рибоохоронного патруля сусідньої області, показали, що при зовнішньому огляді виявлено ураження окуня постодиплостомозом (чорно-плямиста хвороба).

«Найбільш чутливі до захворювання мальки та цьоголітки. Під дією паразиту молодь риби виснажується та тримається біля поверхні води. Хвора риба значно відстає у рості і при високій інтенсивності інвазії гине і часто стає легкою здобиччю для рибоїдних птахів. Крім того, уражена паразитами риба не має захисної функції, слабшає і в комплексі вона додатково уражається і обростає грибком», – йдеться в повідомленні.

Постодиплостомоз реєструється у більш ніж 60 видів прісноводних риб (короп, лящ, окунь, плітка, тарань, товстолоб, головень, підуст та ін.) Хвороба реєструється як у природних водоймах, так і у ставкових господарствах.

При вживанні людиною риби, хворої постодиплостомозом, існує ймовірність заразитися глистяною інфекцією. Проте, за умови правильної  обробки і приготування, таке зараження малоймовірне.

Читайте також: На Хмельниччині горів житловий будинок

386

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *