Сьогодні, 18 вересня, міністр фінансів України Сергій Марченко представив у Верховній Раді проєкт державного бюджету на 2021 рік. Народні депутати від різних фракцій і груп розкритикували документ і відправили його до профільного комітету.

Марченко під час виступу заявив, що Мінфін очікує скорочення дефіциту бюджету в середньостроковій перспективі.

“У 2022 році – до 4,5%, у 2023 році – до 3% ВВП. Передчасне різке зменшення дефіциту в наступному році стало б шоком для нашої економіки, посилило економічний спад під затяжним характером пандемії і могло заблокувати позитивні тенденції відновлення ВВП”, –  пояснив він.

За словами Марченка, в наступному році Кабмін і надалі буде здійснювати всі необхідні заходи для того, щоб Україна успішно пройшла коронакризу, економіка відновилася й українці мали можливість для розвитку.

Міністр зазначив, що головним важелем бюджету є реалізація заходів щодо підвищення обороноздатності країни, підвищення мінімальної заробітної плати, індексація пенсій, цифровізація економіки тощо.

Також він зазначив, що державний кошторис ґрунтується на макроекономічному прогнозі, який уряд ухвалив у липні поточного року.

Депутати бюджет розкритикували. Зокрема, група “За майбутнє” заявила, що не підтримуватиме бюджет і вважає його провальним.

Нардеп від ЄС Олексій Гончаренко розкритикував збільшення на 1 млрд грн витрат на Державне управління справами і забезпечення діяльності Офісу президента при зниженні витрат на субсидії.

ОПЗЖ розкритикували наявність 702 млрд грн запозичень із дохідної частини бюджету і назвали бюджет бюджетом “фінансових спекулянтів”.

Депутати “Батьківщини” також заявили, що не голосуватимуть за представлений проєкт закону.

Тепер проєкт бюджету має розглянути профільний комітет з усіма правками, що надійдуть від нардепів. Після цього Верховна Рада поставить проєкт бюджету на голосування.

Читайте також: Хмельницького рятувальника нагородили орденом Данила Галицького

90

One thought on “У Верховній Раді розкритикували проєкт бюджету на 2021 рік”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *