У Кам’янці-Подільському, в Ботанічному саду Подільського державного університету, розцвітла екзотична рослина – фуркрея (Furcraea Selloa). Особливість цього екзота в тому, що квітне фуркрея всього один раз у житті, а після цвітіння – гине.

«Рослині, що наразі цвіте в оранжереї, близько двадцяти років, – розповіла сайту «Є» Тетяна Пономаренко, провідний фахівець Ботанічного саду. – Хоч квітнуть фуркреї в нашому Ботанічному саду вже не вперше, все ж це рідкісне та дуже гарне видовище. Перед тим, як зацвісти, із розетки велетенського листя «вистрілює» квіткова стрілка, і росте вона досить інтенсивно. Від неї йдуть почергово пагони, вкриті біло-зеленкуватими квітами. Квіткову бруньку на нашій фуркреї ми побачили наприкінці серпня, а нині квітконіс вже нагадує «дерево», вкрите квітами. Він вже впирається у стелю оранжереї, адже досягає у висоту десь близько шести метрів. І тоді як нижні квіти починають обпадати – верхівка все ще вкрита бутонами».

«Фуркрея – монокарпічна рослина, – розповідає Тетяна Пономаренко. – Тобто, вона цвіте та плодоносить лише раз у житті. У природніх умовах, після цвітіння починає поволі дозрівати насіння та розноситися вітром, а материнська рослина поступово відмирає. Наша фуркрея також загине. Наразі у рослини вже спостерігається пожовтіння нижніх листків».

Фото: Михайла Дребета

 

306

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *