Сьогодні, 14 листопада, починає діяти карантин “вихідного дня”. Він набуває чинності з опівночі суботи до опівночі понеділка й передбачає низку заборон.

Зокрема, під час дії карантину вихідного дня у суботу та неділю закладам громадського харчування буде заборонено приймання відвідувачів. Дозволено лише доставка їжі та продаж її на виніс. Це ж стосується роботи торгово-розважальних центрів та інших закладів торгового та побутового обслуговування громадян.

Виключенням з цього правила є магазини та супермаркети, в яких 60 відсотків торговельної площі передбачена для реалізації харчів, пального, медикаментів, ветеринарної продукції. Заборонено й роботу закладів культури, спортивних залів, фітнес-центрів.

Втім, карантин вихідного дня не передбачає додаткових заборон щодо роботи громадського транспорту.

Також у постанові Кабміну нічого не сказано про роботу ринків. Тому ринки міста сьогодні продовжили працювати.

Виконавчий директор громадської організації «Асоціація хмельницьких ринків» Олександр Сніховський розповів, що попри карантин усі ринки Хмельницького працюють у звичному режимі.

Очільник області Дмитро Габінет на брифінгу так і не дав конкретної відповіді з цього питання.

«Наразі ми пропрацьовуємо це питання з підприємцями. І по факту ви побачите, чи працюватиме він у вихідні, чи ні, — каже голова Хмельницької облдержадміністрації. — Якщо детально трактувати постанову Кабміну, то тут є свої нюанси. Якщо брати до уваги, що це речова група, то з одного боку такий ринок не може працювати, з іншої сторони тут є свої нюанси».

Також від Габінета не пролунало жодної конкретики на питання щодо штрафів підприємців речового ринку, які продовжать торгівлю у вихідні.

«Давайте ми у понеділок поговоримо, чи будуть оштрафовані. Це питання вже по факту, коли вони будуть оштрафовані. Ми самі з’ясовуємо всі юридичні аспекти нової постанови уряду. Гарантую, що різких дій не буде. Де є чітке трактування, там і будуть вживатися заходи», — заявив голова ОДА.

Нагадаємо, що міський голова Хмельницького Олександр Симчишин раніше наголосив, що у постанові слова “ринки” немає, жодних рішень міська рада про введення канантину не приймала і приймати не буде, тому люди мають керуватись тими нормами, які є. 

Читайте також: На Хмельниччині поліція посилено перевірятиме дотримання карантинних норм

1576

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *