Нетішинський міський суд затвердив угоду про примирення між обвинуваченим і потерпілою, визнав 56-річного жителя Нетішина винним у систематичному вчиненні психологічного насильства відносно особи, з якою винний перебуває у сімейних відносинах, що призвели до психологічних страждань та погіршення якості життя потерпілої особи (стаття 126-1 Кримінального кодексу України) і призначив узгоджене покарання – 150 годин громадських робіт.

За вироком, від червня по жовтень минулого року правоохоронці шість разів фіксували факти домашнього насильства, яке обвинувачений вчиняв щодо своєї матері: ображав її, нецензурно лаявся, погрожував фізичною розправою. За матеріалами поліції Нетішинський суд тричі виносив постанови про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених частинами 1, 2 статті 173-2 КУпАП.

Та у листопаді ситуація знову повторилася – тож дії сина щодо матері орган досудового розслідування кваліфікував вже за статтею Кримінального кодексу України.

У судовому засіданні жінка заявила, що сина пробачила, і просила затвердити укладену з ним угоду про примирення. Натомість син беззаперечно визнав свою вину і погодився на обумовлене покарання у виді громадських робіт.

Вирок законної сили ще не набрав і може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.

Довідково: Стаття 126-1 Кримінального кодексу України. Домашнє насильство

Домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи, –

карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Прес-служба Хмельницького апеляційного суду

172

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *